Zimowy urlop we Władysławowie

Turystyka i podróże Możliwość komentowania Zimowy urlop we Władysławowie została wyłączona 3
Zimowy urlop we Władysławowie
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Władysławowo wejście do portu

Choć wyjazd nad morze, np. do Władysławowa, kojarzy się przede wszystkim z sezonem wakacyjnym, a przynajmniej cieplejszą połową roku, wydaje się, że również zimowy wyjazd może mieć swoje uroki i przynieść nam upragniony relaks i spokój.

Dlaczego zimą warto wybrać się nad morze? Niewątpliwie ważną zaletą nadmorskiego pobytu jest możliwość oddychania świeżym powietrzem bogatym w jod. Kilkudniowy, czy kilkutygodniowy pobyt nad morzem powoduje, że nasz organizm przyswaja dużo jodu, który między innymi wpływa na wzmocnienie odporności organizmu. Przebywając przez resztę roku w południowej części Polski, zalety jodowanego powietrza możemy jedynie napotkać podczas drogich seansów w grocie solnej.

Oprócz świeżego powietrza, nadmorskie miejscowości proponują swoim zimowym turystom także wiele innych atrakcji. Przede wszystkim spokój i ciszę, których z pewnością nie zaznamy zimą w górskich ośrodkach turystycznych. Z pewnością zaskakujące będzie również odwiedzenie nadmorskich kurortów wypoczynkowych poza sezonem, gdzie spotkanie innych turystów będzie naprawdę sporym wyzwaniem. Przykładowo, upragniony spokój odnajdziemy odwiedzając Władysławowo – malowniczą miejscowość zlokalizowaną u progu półwyspu Helskiego.

W sezonie letnim Władysławowo tętni życiem, spotkać tu możemy tysiące turystów i uczestniczyć w rozrywkach typowych dla okresu wakacyjnego. Do naszej dyspozycji pozostają restauracje, puby, kolorowe sklepy z pamiątkami i oczywiście piętnaście nadmorskich kąpielisk. Zimą Władysławowo zamienia się jednak w spokojną miejscowość, odrobinę zagubioną wśród morskich wiatrów. Spędzając tam zimowy urlop, warto ubrać się ciepło (szczególnie w odzież chroniącą przed wiatrem) i wyruszyć na plażę. Wówczas ukaże nam się piękno zimowego morza, które będziemy mogli podziwiać prywatnie, bez tysięcy pozostałych turystów rozłożonych pod plażowymi parasolami.

Zimowy spacer nad morzem jest też doskonałą okazją do poszukiwania bursztynów, które często są wyrzucane na piasek przez silne zimowe fale. Zimowy urlop we Władysławowie możemy wzbogacić również o zwiedzanie miejsc, na które nie bardzo jest czas w trakcie letniego opalania. Z Władysławowa wszak bardzo niedaleko do Gdańska, Gdyni i Sopotu, które oferują przyjezdnym bardzo wiele, także zimowych atrakcji. Doskonałym przykładem jest np. wizyta w gdyńskim akwarium.

Jeśli chodzi o miejsca noclegowe, to w sezonie zimowym nie powinno być problemu ze znalezieniem atrakcyjnego noclegu w niewysokiej cenie. We Władysławowie możemy nocować w pensjonatach, hotelach, a także w kwaterach prywatnych.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz podróżach:

Author

admin

Related Articles

Luksusowy hotel nad morzem, na mazurach i w Gdańsku - http://luksusowy-hotele.eu/

Search

Back to Top

Umywalka Simas Flow 39,5x50cm FL15, Umywalka Simas Evolution 90x50cm EVO12, usługi dźwigowe żagań, Umywalka Simas Flow 82x50cm FL20, Primacon taśmy transportujące, Umywalka Simas Arcade 90x56cm AR864, Vetrex Radom okna, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, gabloty ekspozycyjne - Paraga Centrum, Pomoc medyczna w Niemczech Helper