Kościół św. Franciszka (Sv. Frane)

Turystyka i podróże Możliwość komentowania Kościół św. Franciszka (Sv. Frane) została wyłączona 2
Kościół św. Franciszka (Sv. Frane)
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kościół św. Franciszka (Sv. Frane) jest XIII-wieczną świątynią wzniesioną z białego kamienia. Drzwi wejściowe zdobi zachwycający portal zwieńczony rozetą wykonaną w stylu gotyckim. W jednonawowym wnętrzu znajdują się trzy apsydy. Piękny drewniany poliptyk wykonany w XV wieku stanowi ozdobę głównego ołtarza. Warto zajrzeć również do klasztornych krużganków, gdzie ulokowano eksponaty pochodzące z okresu panowania cesarstwa rzymskiego.

ADRES: Ulica Sv. Frane

GODZINY OTWARCIA: podczas mszy

WSTĘP WOLNY

10. Zamek i Muzeum Historyczne Istrii (Povijesni Muzej Istre) to potężny XVII-wieczny fort wenecki zawierający cztery bastiony. Twierdza została wzniesiona na ruinach rzymskiego Kapitolu. Obecnie w budynek pełni funkcję Muzeum Historycznego Istrii. Warto udać się na mury scalające cztery monumentalne wierze, z których rozciąga się zachwycający widok na Pulę. W sąsiedztwie budowli znajdują się ruiny teatru zbudowanego w II wieku.

ADRES: Kastel

GODZINY OTWARCIA: codzienne 08:00 – 19:00

WSTĘP PŁATNY

11. Katedra (Katedrala) ta VI-wieczna świątynia poświęcona została Najświętszej Marii Pannie. Została wzniesiona tuż po tym, jak miasto stało się siedzibą biskupstwa. Katedra po raz pierwszy rozbudowana została w X wieku, natomiast kolejna przebudowa miała miejsce w XVII wieku. Do elementów pierwotnej budowli zaliczyć można fragmenty murów oraz kilka okien i zachwycających kapiteli.

Po prawej stronie świątyni podziwiać można ukończony w 1456 roku wspaniały portal. Ulokowana w pobliżu kościoła dzwonnica, wzniesiona została w latach 1671 – 1707. Za jej budulec posłużyły kamienie pochodzące z murów amfiteatru.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz podróżach:

Author

admin

Related Articles

Luksusowy hotel nad morzem, na mazurach i w Gdańsku - http://luksusowy-hotele.eu/

Search

Back to Top

usługi dźwigowe żagań, okna antywłamaniowe Radom Puławy, Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, Umywalka Simas Arcade 105x56cm AR874, Dochodzenie odszkodowań górniczych Konin, tanie taxi ketrzyn, N25 opalanie natryskowe, szambo betonowe w Piotrkowie Trybunalskim, wypożyczalnia igłofiltrów elastycznych, Primacon taśmy transportowe